Hakkımızda

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler!
2013 – 2014 Eğitim Öğretim Yılında “Merhaba” dediğimiz yayın hayatımıza 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında da her alanda daha fazla güçlenerek ve kurumsal bir kimliğe adım atarak siz değerli meslektaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz inşallah.

İlkokul, Ortaokul, İmam Hatip Ortaokulu, İmam Hatip Lisesi ve Kur’an Kurslarına yönelik yayınlarımızla siz değerli meslektaşlarımıza ve öğrencilerimize kalite ve tasarımı en uygun fiyat ve zamanında teslimat ilkesi ile hizmetinize sunuyoruz.

Yayınlarımızı diğer yayınlardan ayıran özellikler arasında Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu öğretim programındaki kazanımlara göre hazırlanmış olmasıdır.

Yaprak testlerimiz ünite tarama usulüne göre değil konu tarama testi olarak hazırlanmıştır. Öğretmen konuyu işledikten sonra o konu ve kazanımla ilgili testleri öğrencilere vererek konunun pekiştirilmesini ve o konuyla ilgili kazanımları öğrenmesini sağlayacaktır. Her testin üst kısmında o testte hangi kazanıma yönelik sorular varsa onlar maddeler halinde verilmiş ve öğrencilerimizin soru ve kazanım ilişkisini görmesi amaçlanmıştır.

Bu sene 8. Sınıflar için yapılacak olan TEOG Sınavına Eker Test Yayınları olarak büyük önem verdik ve öğrencilerimizin hiç soru kaçırmaması için her iki ders kitabındaki her paragraftan yorum ve bilgiye dayalı sorular çıkardık. Konu konu üniteleri ayırarak, kazanımlara göre soru bankası olacak kadar çok sayıda sorulardan oluşan testlerimizi hazırladık. Özellikle kapsamlı ünitelerin sonunda da genel değerlendirme testleri koyarak konularda anlaşılmadık hiçbir yer kalmasın istedik.

Konu Kazanım Testlerimizin en büyük özelliklerinden birisi de tamamen resimli ve görsel sorulardan oluşmuş olmasıdır. Böylece öğrencilerimiz için soru çözmek bir zevk haline gelecek ve keyif alarak Eker Test’leri çözeceklerdir.

İmam Hatip Ortaokullarında olan materyal eksikliğini gidermek için Arapça dahil olmak üzere her ders için görsel tasarım ve bilgiyi birleştirerek öğrencilerimizin zevkle çözebileceği Ünite Yaprak Testlerimizi de hizmetinize sunduk.

Ortaokul Seçmeli Derslerdeki materyal eksikliğine de Eker Test Yayınları olarak bu sene son verdik. Özellikle Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere tüm derslere ait ünite yaprak testlerimizi ve alanında ilke ve tek çalışma örnekleri olan “Çalışma Yapraklarını” siz değerli meslektaşlarımız ve öğrencilerimiz için hazırladık.

Ayrıca dinimizin temel direği olan konularla ilgili olarak profesyonel grafikerlerce hazırlanmış kültürümüzü yansıtan “Dinimi Öğreniyorum 8’li Afiş Seti” ni de çok uygun fiyatlarla özel kutusunda ve askı aparatlı olarak sizlerin hizmetine sunuyoruz.

Sizlerden aldığımız güç ve destek ile bu yolda hizmet etmeye devam edeceğiz.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Kapat